1927'den günümüze
Sipariş Hattı: 0531 292 94 38

Üretim

İmren Şekerleme, Bolu Çikolatasını butik üretiyor! Lezzet yıllar boyu aynı kalıyor!

Biz bu çikolatayı hala butik şekilde yani fabrikada değil kendimiz imal ederek üretiyoruz. El yapımı çikolatadır bizim ürettiğimiz. Her biri tek tek fondan çatalları ile işlenerek imal ediliyor. Ustalık gerektiren bir iş.

Bolu daki bazı pastaneler de bu çikolata yapımına girdiler. Şu an pastanelerin ürettiği çikolata makine ile üretiliyor. Makine ile aynı kıvamı ve kaliteyi tutturmak imkansız. Doğal olarak onlarınki çok farklı.

"80 yıl önce ne yapıyorsak, şimdi de aynısını yapıyoruz"

"Bize çok söylediler. Neden bu çikolataya sahip çıkmıyorsunuz, bunu siz üretiyordunuz diye. Ama biz, yapılan her güzel şeyin bizim için gurur kaynağı olduğunu söyledik. Sonuçta beğenilen güzel şeylerin taklidi yapılır. Ama biz bu çikolatamızı babamızın vasiyeti üzerine kimseye vermeyi düşünmüyoruz. Şartlarımız el verdiği sürece bu şekilde devam edeceğiz. Bizim için önemli olan faktör kalite ve güven. Müşterimizin güvenini kaybedersek, her şeyimizi kaybetmiş sayılırız. Biz 80 yıl önce nasıl yapıyorsak, şimdi de aynı şekilde yapıyoruz. Yıllar önceki lezzeti, bugün de hiçbir değişikliğe uğramadan aynı lezzeti burada bulabiliyor müşterilerimiz."